[Company Logo Image] THERMOGAS plus® s.r.o. , Košice

Hlavná stránka Späť

gabotherm®

 

HEXATHERM
1.2.3
RADIA
KOMFORT


 

Projekčno-montážna firma THERMOGAS PLUS spol. s r.o. Vám ponúka realizácie podlahového teplovodného vykurovania značiek:

  a 

Jednotlivé systémy gabotherm®:

gabotherm® HEXATHERM
Novinka - Stenové vykurovanie
gabotherm® CONSTRUCTA a gabotherm® 1.2.3
systém podlahového vykurovania
gabotherm® RADIA
systém pripojenia vykurovacích telies rozvodom uloženým v potere podlahy
gabotherm® KOMFORT
systém pripojenia vykurovacích telies rozvodom uloženým v soklovej lište

Všeobecné informácie o systémoch gabotherm®

Systémy gabotherm®/ gaboflex® predstavujú najmodernejšie, najkomplexnejšie a najspoľahlivejšie riešenie vykurovania a rozvodov teplej a studenej vody. Ich základným stavebným prvkom je plastová polybuténová rúrka s kyslíkovou bariérou. Tento plastový materiál najlepšie vyhovuje všetkým požiadavkám na kvalitu a bezpečnosť: je spoľahlivý, pretože je pevný a zároveň pružný a ohybný. Jeho veľkou prednosťou je absolútna odolnosť voči korózii a veľká schopnosť tlmiť hluk v rozvodoch. Rýchla a jednoduchá montáž i komplexný sortiment prvkov a spôsob ich pripojenia znižujú náklady počas stavby, či rekonštrukcie budovy. Originálna lisovacia technológia gabopress® vytvára tesné spoje jednoduchým a rýchlym spôsobom. Je použiteľná pri montáži všetkých systémov gabotherm®, znižuje ich cenu a nároky na montážne náradie.

 

História firmy gabo Systemtechnik

Gabotherm® je značka, ktorá na európskom trhu niečo znamená. Uznanie si získala nielen vďaka kvalite. Neustály pokrok, inovácia a zdokonaľovanie vlastných produktov sú základným krédom spoločnosti už od jej vzniku. Využívanie plastov v rozvodoch vykurovania a pitnej vody sa vo svete rozvinulo v druhej polovici 20 storočia. Firma bola založená v roku 1956 bratmi Angerovcami v bavorskom Bogene (Gebrüder Anger Bogen) z čoho pochádza názov firmy a produktov gabo®. Od začiatku stavia na vlastnej vývojovej základni.

 

Polybutén - základný stavebný prvok systémov

Základným stavebným prvkom systémov gabotherm® je polybuténová rúrka s kyslíkovou bariérou podľa DIN 4726. Úspešne zvládnuť výrobu polybuténu nie je jednoduché. Firma gabo Systemtechnik to dokázala. K základným vlastnostiam polybuténovej rúrky patria:

  • vysoká pružnosť - zaručuje veľmi priaznivé podmienky pre ukladanie rúrok pri nižších teplotách (okolo bodu mrazu)
  • najlepšia časová odolnosť z plastových materiálov, tzn. pri rovnakom priemere rúrok, životnosti 50 rokov a pri teplote 95° C, zaručuje najvyšší bezpečnostný faktor
  • zachovanie mechanických vlastností pri stálej teplote 90° C a tlaku 0,4 MPa - priaznivá charakteristika tečenia umožňuje použiť zverné spoje, ale aj lisované spoje (gabopress)
  • kyslíková bariéra zabraňuje prenikaniu kyslíka do rozvodov
  • výhodný pomer kvalita/ cena

Vysoká chemická odolnosť, malá tepelná rozťažnosť a pigmentácia rúrok proti vytváraniu rias sú ďalšie výnimočné vlastnosti rúrok z polybuténu, ktoré prispievajú k ich zdravotnej nezávadnosti. Rúrky z polybuténu sú preto vhodné i na rozvod studenej a teplej pitnej vody. Nezanedbateľná je ich priaznivá cena a poskytovaná záruka 10 rokov.

 


 

 

Hlavná stránka ] Späť ] HEXATHERM ] 1.2.3 ] RADIA ] KOMFORT ]

Pošlite prosím e- mail na adresu thermogas@thermogas.sk s dotazmi alebo komentármi týkajúcich sa týchto stránok.
Copyright © 2005 THERMOGAS PLUS s r.o.
Posledná zmena: 12. apríla 2006